Од 27.02.2017 година , поради градежни работи на магистрален пат Делница Гостивар-Кичево по раскрсница Маврово на патот кон Кичево, сообраќајот ќе се одвива по ...
сите 77 | | | прочитана: 417 | веќе видена

Саемот „Ис(в)куси ја Македонија“ е организиран од Проектот на УСАИД за експанзија на мали бизниси, кофинансиран од Владата на Швајцарија, во соработка со ...
сите 11 | | | веќе видена

Јован Јоанидис продал 23,2 отсто од акциите во „Технометал Вардар“ за 83.000 евра??? „Технометал Вардар“ има околу 8.500 квадратни метри во строгиот центар на ...
| | веќе видена

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ -3 Берово, -1 Скопје Петровец, Струмица, 0 Д. Капија, Кр. Паланка, Битола, Лазарополе, 1 Претор, Куманово, Охрид, Дебар, Гевгелија, 2 ...
сите 18 | | | прочитана: 3867 | веќе видена

Ако некој може да се нарече СОВЕСТ на македонското револуционерно дело, тоа е Узунов. Неговиот огромен идеализам, неговото родољубие е толку големо, што во ...
| | веќе видена

На 22 феврури е роден основачот на најголемото младинско движење во светот, Лорд Роберт Баден Пауел. По тој повод овој ден е прогласен за Светски ден на ...
| | прочитана: 227 | веќе видена

Хладно Пиво во Скопје

Најголемиот хрватски претставник на панк рок естетиката, бендот ХЛАДНО ПИВО предводен од Миле Кекин, ќе настапи во Скопје во рамки на нивната голема турнеја со ...
 • Младински Културен Центар, Skopje
 • 21:00:00 , 24 Фев, 2017 до 00:00:00 , 25 Фев, 2017
 • купете билети овде
 • Password Production
 • 854 доаѓаат, 1234 можеби
 • Ис(в)куси ја Македонија - Саем за традиционална храна и туризам

  Колку навистина ја познавате Македонија? Дали сте јавале коњ преку зелените ридови на Галичник или сте летале со параглајдер над синото Охридско Езеро? Дали ...
 • Ramstore Mall - Skopje
 • 10:00:00 , 24 Фев, 2017 до 18:00:00 , 25 Фев, 2017
 • Ramstore Mall - Skopje
 • 229 доаѓаат, 515 можеби
 • Марш за Македонија- Завет за Македонија

  НА ДЕН 24.02.2017 ГОДИНА ВО 17 ЧАСОТ МПЗ ТВРДОКОРНИ ЌЕ ОДРЖАТ МИРЕН МАРШ ПОД МОТОТО „МАРШ ЗА МАКЕДОНИЈА- ЗАВЕТ ЗА МАКЕДОНИЈА“ КОЈ ЌЕ ПОЧНЕ ОД СОБОРНАТА ЦРКВА ...
 • Soboren hram 'Sv. Kliment Ohridski', Skopje
 • 17:00:00 , 24 Фев, 2017 до 20:00:00 , 24 Фев, 2017
 • Тврдокорни
 • 331 доаѓаат, 413 можеби
 • Чикаго

  Текст: Фред Еб и Боб Фоси, Композитор: Џон Кандер, Текст на песни: Фред Еб Базирано по драмата Чикаго од Маурин Далас Ваткинс Режисер: Наташа Поплавска ...

  Школа за љубавнике 28.02 - Скопје

  Проверете зошто „Школа за љубавнике“ е најгледаната претстава за 2016 година во Србија и зошто повеќе од 3000 љубители на добрата тетатарска претстава ја имаат ...
 • Дом на АРМ, Skopje
 • 20:00:00 , 28 Фев, 2017 до 22:00:00 , 28 Фев, 2017
 • купете билети овде
 • Школа за љубавнике - Македонија
 • 96 доаѓаат, 369 можеби
 • Taste of Vietnam

  Public Room ви претставува едно ново гастрономско искуство и уживање во незаборавни вкусови од виетнамска кујна. Public Room presents a very special ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 02 Мар, 2017 до 00:00:00 , 03 Мар, 2017
 • Public Room
 • 92 доаѓаат, 322 можеби


 • На 24 Февруари