Владата предводена од СДСМ и Зоран Заев, изминативе месеци покажува сериозна негрижа кон националните симболи. Жална и срамна е глетката за тоа како владата се ...
| | веќе видена

Владимир Четкар во Станица 26, Скопје

Концерт на Владимир Четкар во Станица 26, Скопје во Среда, 17 Јануари Во организација на Три Гонга 3Gonga Почеток 21:30 Владимир Четкар - гитара, вокал, ...
 • Станица 26, Skopje
 • 21:30:00 , 17 Јан, 2018 до 01:00:00 , 18 Јан, 2018
 • купете билети овде
 • Vladimir Cetkar
 • 211 доаѓаат, 778 можеби
 • EVENT_MUSIC
 • Самсон и Далила / Samson and Delilah - C. Saint-Saëns (балет)

  17.01.2018 / 20.00 САМСОН И ДАЛИЛА (балет) Музика: Камиј Сен-Санс Кореограф: Роналд Савковиќ (Хрватска) Сценограф: Зоран Костовски Костимограф: Александар ...

  Лет над кукавичјото гнездо

  Режија: Ристо Алексовски Превод: Марија Димовска Сценографија и костимографија: Ѓорѓе Јовановиќ Музика: Милан Димушевски Асистент на режија: Емилија Спасова ...
 • Драмски Театар Скопје, Skopje
 • 20:00:00 , 17 Јан, 2018 до 22:00:00 , 17 Јан, 2018
 • купете билети овде
 • Dramski Teatar Skopje
 • 28 доаѓаат, 223 можеби
 • Фолтин за Водици во Охрид

  Оваа година, врвна забава за празникот Водици во Охрид Од 21 часот на Градскиот плоштад, во рамките на проектот „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“ - дојдете да ...
 • Охрид Центар / Плоштад, Ohrid
 • 21:00:00 , 19 Јан, 2018 до 23:59:00 , 19 Јан, 2018
 • Од 20 До 20 Сите Во Охрид
 • 70 доаѓаат, 270 можеби
 • Бесплатно мотивациско предавање "Инспирирај се за промени"

  Денес е 01.01 понеделник... Нов ден, нова недела, нов месец, нова година... Ден за нов почеток... Ден за нова одлука и убави промени... Доколку сакате да се ...
 • Hotel PORTA Skopje / Хотел ПОРТА Скопје
 • 18:00:00 , 19 Јан, 2018 до 20:00:00 , 19 Јан, 2018
 • Mila Vikleo
 • 66 доаѓаат, 173 можеби
 • Winter Fun with Jumping Clay

  ~ Please find English version below... Зимски распуст исполнет со креативност, едукација и забава! Што мислите за креативно-едукативни-работилници? ...
 • Public Room, Skopje
 • 10:00:00 , 09 Јан, 2018 до 14:00:00 , 19 Јан, 2018
 • Public Room
 • 3 доаѓаат, 157 можеби


 • На 16 Јануари