Изминатите 24 часа најмногу дожд наврнал во Маврово, 11 литри на метар квадратен. Како што соопшти УХМР, до осум часот утрово се измерени и два литра воден ...
сите 16 | | | веќе видена

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 3 | | | веќе видена

Младите масовно се иселуваат од сите држави од овој дел на Европа, но тоа е најизразено во Македонија, а бројките се толку алармантни кај нас, што овој тренд е ...
сите 4 | | | веќе видена

„Со Бугарија само се вртиме во круг. Единствено решение е укинување на ветото како начин на одлучување во Европската унија. Не само во надворешната, туку и во ...
сите 7 | | | веќе видена

13-та Школа за млади лидери на поранешниот Претседател Иванов е во тек, се одржува во Охрид, во хотелот Инекс Олгица и ќе трае до петок, 30 септември 2022 ...
| | веќе видена

Ѕвезденото небо за Тоше ќе се случува на платото пред неговата Спомен-куќа во Крушево, на 5 октомври, со почеток во 19 часот. На големиот концерт во чест на ...
сите 9 | | | веќе видена

„Не можете вие во енергетска криза да влезете и да најавите енергетска криза, а да немате претходна комплетна стратегија. Еве, ќе ја земам Бугарија за пример. ...
сите 7 | | | веќе видена

Со крос-кантри велосипедска трка од три македонски веосипедски клуба од земјава, на Ски-центарот Панорама во Крушево беа промовирани новите професионални ...
сите 8 | | | веќе видена