Привршуваат подготовките во Општинските изборни комисии во Прилеп, Крушево, Кривогаштани и во Долнени за локалните избори во недела, на 17 октомври. Како што ...
сите 18 | | | веќе видена

 Весна Петрушевска објави момент од емисијата каде Тоше пее со Бени Шаќири, Каролина ја пее неговата песна „Илузија“, Пере од Нокаут ја посети спомен-куќата ...
сите 18 | | | веќе видена

Најмногу дожд има наврнато во Крушево и Пожаране, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Според податоците, во изминатите 24 часа на овие места ...
сите 6 | | | веќе видена

Младите мора да бидат вклучени во градењето политики со кои се обликува нивната иднина во спротивно ќе си заминат од регионот. Повеќе од потребна е конкретна ...
сите 3 | | | веќе видена

НАЈАВЕНА Е НОВА МЕРКА Министерот за здравство Венко Вилипче денеска изјави дека засега здравствените власти не размислуваат за воведување задолжителна ...
| | веќе видена

Ликот и делото на Тоше Проески продолжува да живее преку продолжување на оваа соработка. Пораката за поддршка на Душко Весковски, ја праќа Винко Гргиќ – ...
сите 2 | | | веќе видена

На 12.10.2021 во 14.45 часот на ул.„Крушевска Република“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода го лишиле до слобода Ф.Т.(22) од ...
сите 7 | | | веќе видена

Четири години СДСМ ја предводи Владата и најголем дел од општините, тоа се четири години на успеси на локално, на централно и на меѓународно ниво, порача ...
сите 22 | | | веќе видена

Досега во Македонија се направени вкупно 1.336.229 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија, од почетокот на ...
сите 160 | | | веќе видена

Време да е отвориме нова страница, да донесеме нова надеж и перспектива за развој на Крушево на 17 октомври ќе победиме затоа што овие локални избори се избори ...
сите 5 | | | веќе видена

Лилјана Петровиќ, некогашната менаџерка на нашата најголема ѕвезда Тоше Проески, денес живее сосема друг живот од пред повеќе од 10 години. Таа ретко се ...
| | веќе видена

Кирил Пецаков е кандидат за градоначалник за Охрид од редовите на ВМРО ДПМНЕ. Тој е роден е 1985 година во Охрид. По професија е стоматолог и специјалист по ...
| | веќе видена

САМИТ ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН СЕ ОДРЖА ВО СКОПЈЕ Вицепремиерот задолжен за евроинтеграции на земјава, Никола Димитров, на самитот на Западен Балкан организиран од ...
| | веќе видена

next