Во моментов се хоспитализирани 520 лица, а од нив 351 се на кислородна поддршка и 23 на механичка вентилација. Од почетокот на епидемијата регистрирани се ...
сите 11 | | | прочитана: 13212 | веќе видена

Градевме одговорно, ние немаме грешни проекти како оние што ги наследивме од режимот, не градиме за да се фалиме, туку да ја модернизираме секоја општина, да ...
сите 22 | | | прочитана: 8347 | веќе видена

Делегација на Владата предводена од премиерот Зоран Заев, положи венци свежо цвеќе пред спомен обележјето на зградата на некогашниот полициски участок во ...
сите 26 | | | прочитана: 7196 | веќе видена

САМИТ ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН СЕ ОДРЖА ВО СКОПЈЕ Вицепремиерот задолжен за евроинтеграции на земјава, Никола Димитров, на самитот на Западен Балкан организиран од ...
| | прочитана: 6060 | веќе видена

Во последната седмица пред изборите и помалку од пет дена до изборниот молк, лидерите на партиите и кандидатите за градоначалниците продолжуваат да ветуваат ...
сите 16 | | | прочитана: 5039 | веќе видена

Време да е отвориме нова страница, да донесеме нова надеж и перспектива за развој на Крушево на 17 октомври ќе победиме затоа што овие локални избори се избори ...
сите 5 | | | прочитана: 4226 | веќе видена

Најмногу дожд има наврнато во Крушево и Пожаране, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Според податоците, во изминатите 24 часа на овие места ...
сите 5 | | | прочитана: 3575 | веќе видена

На 12.10.2021 во 14.45 часот на ул.„Крушевска Република“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода го лишиле до слобода Ф.Т.(22) од ...
сите 7 | | | прочитана: 2334 | веќе видена

Привршуваат подготовките во Општинските изборни комисии во Прилеп, Крушево, Кривогаштани и во Долнени за локалните избори во недела, на 17 октомври. Како што ...
сите 2 | | | прочитана: 940 | веќе видена

ОД ПОЛНОЌ МАКЕДОНИЈА ВЛЕГУВА ВО ИЗБОРЕН МОЛК На полноќ завршува изборната кампања и почнува изборниот молк. В недела на 17 Октомври ќе се одржат локални ...
| | прочитана: 849 | веќе видена

Од Скијачкиот центар „Стрежево-Нижеполе“ информираат дека денеска падна првиот снег. Белата покривка засега е 10-тина сантметри, но снегот и понатаму паѓа. ...
сите 2 | | | прочитана: 292 | веќе видена

Учебници нема за сите одделенија, а особено нема за четврто одделение, каде што требаше да се спроведе реформа и децата да добијат дигитални учебници. Наместо ...
| | веќе видена

 Весна Петрушевска објави момент од емисијата каде Тоше пее со Бени Шаќири, Каролина ја пее неговата песна „Илузија“, Пере од Нокаут ја посети спомен-куќата ...
сите 19 | | | веќе видена

НАЈАВЕНА Е НОВА МЕРКА Министерот за здравство Венко Вилипче денеска изјави дека засега здравствените власти не размислуваат за воведување задолжителна ...
| | веќе видена

next