За нејзино разрешување гласаа 62 пратеници, а на гласањето му претходеше и обраќање од премиерот на техничката Влада Оливер Спасовски, кој повтори дека според ...
сите 3 | | | веќе видена

Од 17.01.2020 година, со 2 дописи, 3 потсетувања и појаснување по е-маил до Агенција за вработување на Република Мекедонија а во врска со член 18 став 3 од ...
сите 4 | | | веќе видена

Девет реализирани проекти и пет нови кои почнуваат од 2020 година е резултатот на Програмата за прекугранична соработка, помеѓу Македонија и Албанија 2014-2020 ...
сите 2 | | | веќе видена

Како што информираат од крушевската локална самоуправа двојно поголемата вештачка трева ќе ја замени старата поставена пред две години и освен подобрувањето на ...
сите 2 | | | веќе видена

Со 75 гласа „за“, Собранието, ги измените на изборниот законик кои предвидуваат прекројување на шестата изборна единца. Имено, според сега веќе усвоените ...
| | веќе видена

Собранието ќе работи без прекин додека не биде распуштено, соопшти денеска претседателот на Парламентот, Талат Џафери. Тој даде пауза од еден час од 18 до 19 ...
| | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, во Крушево ги посети семејствата Теља и Христовски кои се згрижувачки семејства на деца и лица со ...
сите 3 | | | веќе видена