ФИЛИПЧЕ ВЕЛИ ДЕКА МОЖЕМЕ ДА СПРОВЕДЕМЕ ИМУНИЗАЦИЈА Министерот за здравство Венко Филипче денеска по донирањето на две амбулантни возила од Општина Чаир на ...
сите 11 | | | прочитана: 3787 | веќе видена

Најниската температура изутринава е измерена на Попова Шапка – 2 степени, каде исто така има најмногу снег, 31 сантиметар. Температурите во другите делови од ...
сите 56 | | | прочитана: 1684 | веќе видена

ДЕМАРШ ОД БУГАРИЈА ОТКАКО ВО ВЕВЧАНИ Е ЗАПАЛЕНО БУГАРСКО ЗНАМЕ Остар вербален демарш доставил до македонското Министерство за надворешни работи, бугарскиот ...
| | прочитана: 940 | веќе видена

Средношколците се со поделени ставови но се чини дека поголем број не го поддржуваат бојкотот на наставата од страна на група матуранти. Според првичните ...
| | прочитана: 837 | веќе видена

ДОНЕСЕН Е ЗАКОНОТ ЗА ПОПИС Конечно е изгласан Законот за попис. Со 62 гласа „за“, и со бадентерово мнозинство Собранието го донесе Законот за попис. Ова се ...
| | прочитана: 439 | веќе видена

ЗА ПРЕТСТОЈНИОТ ПОПИС СЕ СПОМЕНУВААТ ПРОЦЕНТИ Додека во Собранието е блокирано носењето на Законот за попис во јавнста нараснуваат дебатите за тоа какви ...
| | прочитана: 209 | веќе видена

Тенденцијата за масовно крадење на капаците на шахтите и решетките од сливниците продолжува. ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, во рамките на своето ...
| | прочитана: 180 | веќе видена

Ограничените можности на македонските граѓани поради короната да патуваат надвор и да уживаат во зимските спортови и рекреација во соседните земји, оваа сезона ...
| | прочитана: 171 | веќе видена

За Луис Барето од Меделин, Колумбија и Ниургујана Осипова од Јакутиа од Сибир, ниту студеното време ниту пандемијата на коронавирусот не се пречка за да ...
сите 2 | | | веќе видена