Зијадин Села, претседател на Алијанса за Албанците во емисијата 24 анализа истакна дека оваа држава мора да има промени. Вели дека зборувале со Мицкоски за ...
сите 3 | | | прочитана: 5314 | веќе видена

На 12.09.2021 во Крушево, полициски службеници од Полициската станица Крушево запреле патничко возило „шкода” со прилепски регистарски ознаки, управувано од ...
| | прочитана: 1732 | веќе видена

По Тетово сите се на губитничкиот пат. И политичките и здравствените власти, а и опозицијата доколку продолжи со грубо и непримерно искористување на драмата со ...
| | прочитана: 1195 | веќе видена

На 17.09.2021 во 21.30 часот во СВР Битола било пријавено дека во Општата болница Прилеп бил донесен Е.И.(28) од с.Алдинци, крушевско, со повреда од огнено ...
сите 3 | | | прочитана: 811 | веќе видена

Немири заради ковид мерките во Франција, заклучување во Австрија, нови рекорди на бројот на заразени во Европа, а во Шведска еден број падна на нула. Шведска, ...
| | прочитана: 503 | веќе видена

Мнистерката за одбрана Радмила Шекеринска од четвртокот беше на неколкудневна работна посета на Пентагон. Работната посета на Соединетите Американски Држави е ...
сите 2 | | | прочитана: 474 | веќе видена

Надлежните веќе потврдија присуство на Ковид 19 и кај еден ученик во средно стручно училиште. А во изолација одат уште тројца. Слична е состојбата и во ...
| | прочитана: 467 | веќе видена

Ова е природна соработка меѓу опозициски партии. Вакво темппо се импонира од власта, истакна вечерва претседателот на Алијанса за Албанците Зијадин Села ...
сите 2 | | | прочитана: 403 | веќе видена

Многу љубители на шахот со задоволство се сеќаваат на многубројните шаховски случувања што се одржани во Македонија. Во пресрет на Европскиот клупски куп што ...
| | прочитана: 235 | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи, заедно со градоначалникот на Крушево, Томе Христоски, извршија увид на завршните активности ...
сите 7 | | | веќе видена

Доказите прибрани во поранешното Специјално обвинителство во предистражна постапка за случајот „Плацеви на Водно” важат само за обвиненијата поднесени до 2017 ...
| | веќе видена

На 19 Септември