Премиерот на Република Македонија денеска се обрати пред граѓаните на Република Македонија кои симболично маршираа кон ЕУ. Нефовото обраќање ви го пренесуваме ...
| | прочитана: 19949 | веќе видена

Соопштение на СДСМ: Ширењето невистини за македонско грчкиот договор ВМРО-ДПМНЕ треба да го замени со силна, јасна и недвосмислена поддршка за членството на ...
сите 2 | | | прочитана: 8269 | веќе видена

Зоран Заев мора да каже што договорил и што прифатил да се избрише од Уставот согласно со прифатените грчки услови во капитулацијата. Мора да каже каква ...
сите 16 | | | прочитана: 4677 | веќе видена

Спонзор на Фестивалот „Браќа Манаки“ Банката е спонзор на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ кој се одржува во Битола. Фестивалот кој ...
| | прочитана: 4256 | веќе видена

Во емисијата 360 емитувана на Ал-сат телевизија, жестока и динамична дебата се одвиваше помеѓу Потпретседателката на СДСМ и Министер за одбрана Радмила ...
| | прочитана: 2665 | веќе видена

Охрид, 19. септември 2018 (ИНПРЕС) – Tриесет мали општини, меѓу кои и Дебрца и Вевчани, и осумте Центри за развој на планските региони со средства од ...
сите 4 | | | прочитана: 1559 | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
сите 10 | | | прочитана: 1198 | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, денеска беше во посета на градот Крушево, а таму оствари средби со поголем број ...
| | прочитана: 768 | веќе видена

Градско, Ресен, Струмица, Куманово, Радовиш, Штип, Битола, Кочани, Велес, Крушево… со сендвичи и сокчиња во рацете и со заблуда во главите стотици организирани ...
| | прочитана: 330 | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара уставните измени да бидат безусловно презентирани пред референдумот, затоа што граѓаните треба да бидат информирани за измените ...
сите 3 | | | прочитана: 265 | веќе видена

Со пари од Европската Унија и општина Берово, интензивно се релизираат важни проекти. Во моментов, во крајна фаза е проект вреден речиси половина милион евра, ...
| | прочитана: 230 | веќе видена

Група кавадарчани денеска стартуваше со велосипедска тура „Од срце за Тоше”. Тие со велосипеди тргнаа од Нова Градишка, каде што загина македонскиот пејач и ќе ...
сите 9 | | | веќе видена

На почетокот од месецов, десет туристи од Швајцарија ја истражуваа Македонија. Со своите велосипеди поминаа 275 километри и посетија седум различни дестинации, ...
| | веќе видена

На 21 Септември