Елена Петреска долги години е дел од музичката сцена, a 15 вработена во МОБ. Иако се повлече од јавноста, вели дека нон-стоп има настапи со својот бенд. За ...
сите 4 | | | прочитана: 199 | веќе видена

Игор Џамбазов и девојка му Илина повторно објавија заедничко видео. Овојпат глумецот ја сними како прави шпага на глава. „Наопаку си домаќинке“, ѝ рече Игор ...
| | веќе видена

На денешен ден пред 32 година во Скопје е осветен македонскиот храм Свети Климент Охридски. Големиот верски настан за православните Македонци се случи на 12 ...
| | веќе видена

Најмладите коњаници на Илинденскиот марш се девојчиња од 13 и од 15 години Најмладите учесници на Илинденскиот марш во мавровско-горнореканската коњаница се ...
сите 2 | | | веќе видена