Шахистите на повеќекратниот македонски шампион, ШК Алкалоид, го стартуваа настапот на Светското екипно првенство за сениори во Струга со беспрекорен триумф од ...
сите 3 | | | веќе видена

Општинската организација на Црвениот крст од Охрид в недела ќе ја организира традиционалната хуманитарна и спортско-рекреативна акција „За посреќно детство“. ...
| | веќе видена