Здравствената состојба на претседателот на Парламентот, Талат Џафери е стабилна и тој одмора по препорака на лекарите, информираат денеска од неговиот Кабинет. ...
сите 16 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 16 | | | веќе видена

Одбележувањето на големиот државен празник 2 Август – Денот на Републиката, Илинден годинава помина во услови на здравствени протоколи поради заштита од ширење ...
сите 135 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ...
сите 2 | | | веќе видена

На 4 август 1903 година во Крушево влегол Штабот на крушевските востаници свечено дочекан од народот, пред кој началникот на Штабот, Никола Карев, одржал ...
сите 5 | | | веќе видена

СТРУЈАТА ПОСКАПУВА Цената на електричната енергија на сметките на домаќинствата ќе се зголеми за 7,42 проценти од септември годинава, потврди претседателот на ...
| | веќе видена

Ова ќе биде мој трет Илинден како претседател на најголемата политичка партија, да зборувам за она што следи во месеците и годините што се пред нас, рече во ...
сите 14 | | | веќе видена

Премиерот на Косово Абдулах Хоти, придружуван од вицепремиерот, Дритон Селманај, министерот за земјоделство Бесијан Мустафа, министерот за инфраструктура, ...
| | веќе видена

 „Победа за сите“ беше заендичко мото на свеченостите во Крушево, Пелинце и во Скопје... Во главниот град, годинава настанот се одржа на скопскоот Кале.. Таму ...
| | веќе видена

Групата коњаници, членови на здружението „Бигорски манастир – Патот на црешовото топче” по добиениот благослов од епископ антаниски г. Партениј, од познатиот ...
сите 5 | | | веќе видена

Настанатата тепачка, ноќеска во Крушево на местото викано Гумење предизвика остри реакции од јавноста и општина Крушево. Во демант на информациите кои ги ...
сите 37 | | | веќе видена

next