ЦИВИЛ ги осудува сите повици за насилство и говор на омраза и бара од релевантните институции да реагираат навремено и соодветно на своите законски ингеренции, ...
| | веќе видена

Крушево ова лето има бројни манифестации, меѓу кои се истакнуваат куповите во параглајдерство. Имено, на полетувалиштето на Мечкин Камен деновиве во тек е ...
сите 17 | | | веќе видена

Владата денеска ја усвои програмата за реализацијата на средствата предвидени во буџетот на Министерството за култура за 2019 година за капитални инвестиции во ...
| | веќе видена

Откако Владата и Општината најавија дека ќе ја уриваат – советникот на ДУИ во општина Охрид Нефи Усеини уверува - дивоградбата кај Стариот чинар е легална. ...
сите 12 | | | веќе видена