Зоран Заев се пофали дека тој овозможил Македонското знаме гордо да се вее во НАТО. Колку самобендисана изјава. Кажана лично од главниот фабрикант на лажни ...
сите 6 | | | веќе видена

Сакајќи да дознаеме нешто повеќе за тоа колкав е интересот кај жените во руралните средини за искористувaње на средствата од мерката 115 „Активен женски член ...
| | веќе видена

Охрид, 2. декември 2019 (ИНПРЕС) – Градоначалникот Константин Георгиески најави дека општинскиот Буџет за следната година е развоен, со голем процент на ...
| | веќе видена